به مناسبت درگذشت امیر سرتیپ سید امان‌الله مرتضوی

یادداشت ها

باری چو فسانه می‌شوی ای نیک مرد

افسانه نیک شو، نه افسانه بد

اواسط اسفندماه 98 بود، خبری تلخ و تأثر برانگیز وجودم را به هم ریخت. پیام کوتاه بود و دردناک. دوست دیرینه‌ام زنده یاد امیر سرتیپ سید امان‌الله مرتضوی از مردان نیک روزگار، رخت از این سرای فانی بربست.

غم فراق تو در باورم نمی‌گنجد

یادداشت ها

 

سال‌ها پیش استاد سید مهدی شجاعی یکی از چهره‌های ماندگار ادبیات این سرزمین نوشت: «نوشتن به گریه می‌ماند، آدم بزرگ گریه نمی‌کند که چیزی به او بدهند، بلکه گریه می‌کند تا آرام بگیرد و پاداش این گریه اشکی است که به پهنای صورتش می‌نشیند.»

ومن امروز از تو می‌نویسم

از تو که جلوه‌ای باشکوه از عشق و ایثار را آفریدی و تندیسی از شکوه و مردانگی به نمایش گذاشتی.

از تو که تبلور وتجلی عینی ایمان بودی.

جلوه های شکوهمند ایثار و زندگی

یادداشت ها

 

مهربانـــی را اگر قسمت کنیم             من یقین دارم به ما هم می‌رسد


تاریخ گواه تلاش‌های خیرخواهانه و بشردوستانه زیادی است که هم‌چون جویباران نغمه‌گری در جریان پر پیچ ‌وتاب و دل‌نواز خویش طراوت و زندگی را به دیگران هدیه کرده است. این جریان امیدآفرین و نشاط‌انگیز از آغاز تولد انسان تا بی‌کران ابدیت، مسیر زندگی‌های زیادی را تغییر داده است و فرصت‌هایی آکنده از رویش و آرامش را برای دیگران فراهم آورده است. این فرصت‌های طلایی برای همگان در همه زمان‌ها و مکان‌ها وجود دارد و چه سعادتمند هستند کسانی‌که در مسیر درخشان و پرفضیلت انسان‌دوستی و دیگرخواهی گام برمی‌دارند و درحقیقت در هر قدم خویش فرصتی برای رشد و تعالی جامعه انسانی و زندگی بهتر برای خود و دیگران فراهم می‌آورند. آنان مصداق این کلام نورانی امام علی«ع» هستند که: «خوشا به حال کسی که دست به انجام اعمال صالح بزند، قبل از آن‌که اسباب و زمینه‌های آن از دست برود.»

یک جرعه سخاوت

یادداشت ها

 

آن‌چه که زندگی ما را به زندگی جاودان و همیشگی و قرارگرفتن در پرتو خورشید مهر الهی رهنمون می‌سازد، اطاعت از حق است و یکی از زیباترین فرامین حق، احسان و نیکوکاری و سخاوت و بخشندگی در حق دیگران است.
 با ترویج فرهنگ خیرخواهی و نیکوکاری می‌توانیم دنیایی را که در آن زندگی می‌کنیم و سهیم هستیم، تغییر دهیم. در حقیقت هر هدیه‌ای که از قلب ما نشأت می‌گیرد، بومرنگی است که شگفتی‌های زیبا و شیرین را به سوی ما باز می‌گرداند، چرا که می‌گویند: دستانی که رزهای زیبا را هدیه می‌دهند، عطری خوش به همراه دارند.

به مناسبت میلاد سراسر نور پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفرصادق(ع)

یادداشت ها

 

 

به مناسبت میلاد سراسر نور پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفرصادق(ع)photo 2016 01 07 22 22 15

به نام خدا
امروز هفدهم ربیع الاول است،سالروز میلاد مسعود وسراسر نور فخر کائنات ،پیامبر رحمت ومهربانی حضرت محمد(ص) وفرزند صالح وبزرگوارش امام جعفر صاق (ع) وفرصتی است برای شناخت بیشتر ابعاد شخصیت آن الگوهای شایسته وراستین.

یراستی که سيره و روش پيامبر بزرگوار اسلام(ص) الگويي شايسته و ماندگار براي همه‌ي مسلمانان در همه‌ي ادوار است، چرا كه خداوند بزرگ او را به عنوان «اسوه‌ي حسنه» معرفي كرده است. «لَقدْ كانَ لَكم في رسولِ اللهِ اُسوَةٌ حَسَنةٌ» (احزاب/ 21)
راه و روش پيامبر(ص)در تربيت انسان نوري از انوار الهي بود كه در وجودش تابيده بود. به عبارت ديگر او مستقيماً تحت تربيت مربي كاينات يعني رب‌العالمين بود، چنان كه خود فرمود: «مرا پروردگارم تربيت كرد و چه نيكو تربيتي»
امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مكرراً با اشاره به شخصيت والا و عظمت پيامبر اسلام بر پيروي از آن «اسوه‌ي كامل» تأكيد مي‌نمايد:
«چه‌قدر بزرگ است منّتِ خدا بر ما كه رهبري چون پيامبر(ص) به ما داده‌اند كه از او پيروي نماييم و رهبري كه راه او را برويم.»، «پس، از روش پيامبر(ص) پاك و پاكيزه پيروي كن زيرا روش پيامبر(ص) الگوي كاملي براي پيروي‌كردن است.»(خطبه 160)

1 2