یک جرعه سخاوت

یادداشت ها

 

آن‌چه که زندگی ما را به زندگی جاودان و همیشگی و قرارگرفتن در پرتو خورشید مهر الهی رهنمون می‌سازد، اطاعت از حق است و یکی از زیباترین فرامین حق، احسان و نیکوکاری و سخاوت و بخشندگی در حق دیگران است.
 با ترویج فرهنگ خیرخواهی و نیکوکاری می‌توانیم دنیایی را که در آن زندگی می‌کنیم و سهیم هستیم، تغییر دهیم. در حقیقت هر هدیه‌ای که از قلب ما نشأت می‌گیرد، بومرنگی است که شگفتی‌های زیبا و شیرین را به سوی ما باز می‌گرداند، چرا که می‌گویند: دستانی که رزهای زیبا را هدیه می‌دهند، عطری خوش به همراه دارند.


unnamedبشریت هرگز نمی‌تواند از باتلاق بیرون آید، مگر آن که سخاوت را در خود زنده کند و آن هنگام که سخاوت را بیاموزد، می‌تواند تا ستاره‌ها به تعالی برسد. در حقیقت سخاوت آخرین انرژی پاک و تجدیدپذیر است: وقتی آن را سخت در مشت بگیری، نابود می‌شود، اما هنگامی که آن را صرف زندگی دیگران کنی، تجدید می‌شود و پرورش می‌یابد. به قول مایا آنگولا: «بهترین بخشش زندگی، زنده ماندن نیست، بلکه تلاش همراه با شوخ طبعی، عشق، محبت، اشتیاق و سخاوتمندی است.»
یادمان باشد؛ ابر فرصت‌ها بسیار سریع از آسمان زندگی عبور می‌‌کند و اگر هوشیار نباشیم، هیچ سودی از آن نخواهیم برد. چه خوب است در انتهای هر روز به تمام فرصت‌‌های سخاوتمندی که در آن روز از دست داده‌‌ایم، بیندیشیم و عزم آن کنیم تا فردا این فرصت‌‌ها را از کف ندهیم. به آن امید که هر روز جرعه‌‌ای از سخاوت به کام دردمندان بریزیم تا دنیا به کام همه شیرین و دوست داشتنی شود.